Tábořiště

Tábořiště
Tábořiště
Prostředí a ubytování

Tábor se nachází v krásném areálu Kuželka v těsné blízkosti lesa v obci Hájemství nedaleko Dvora Králové.

K dispozici je 30 klasických podsadových stanů a dvě chaty. Celková kapacita tábořiště je 80 osob. Dále se zde nachází dobře vybavená kuchyně, klubovna a jídelna, která se dá v nepříznivém počasí uzavřít. Sociální zařízení plně odpovídá hygienickým požadavkům pro stanové tábory (splachovací WC, sprchy s elektricky ohřívanou vodou). Tábor je napojen na veřejný vodovod i elektrickou síť.


Zázemí tábořiště

Areál tábora tvoří rozlehlá louka, která je po celém obvodu oplocená, což zvyšuje bezpečnost dětí. Přímo v tábořišti se nacházejí dvě hřiště pro míčové hry a ohniště. Nedaleko tábora je přírodní koupaliště Svatá Kateřina a krásné arboretum.

Stravu děti dostávají 5krát (v případě potřeby i 6krát :-)) denně a pitný režim je zajištěn po celý den.


Doprava

Doprava na tábor je individuální. Díky tomu, že rodiče přivezou své dítě do tábora sami, mají možnost se seznámit s prostředím, kde bude jejich dítě trávit část prázdnin. Stejně tak mají možnost se seznámit s hlavní vedoucí, zdravotnicí a samozřejmě i s dalšími vedoucími, kteří se budou o děti po čtrnáct dní starat.

Adresa tábořiště:
 Hájemství 1
 Vítězná 544 01


 

Co s sebou

• Spací pytel a prostěradlo, deku (pro případ chladnějšího počasí), karimatku (pokud máte), svůj malý polštářek, popřípadě kus igelitu, na který se dá položit taška či kufr, které má dítě s sebou. Omezený počet podložek můžeme poskytnout i v tábořišti
• Ešus, příbor, hrníček, utěrku.
• Pevnou obuv (botasky), sandály, holinky. Prosíme, nepodceňte výběr kvalitní sportovní obuvi.
• Nejméně dvě teplákové soupravy, pláštěnku, plavky, šortky, trička, svetr, pyžamo, kapesníky, dostatek ponožek, letní bundu a pokrývku hlavy. Pokud možno nedávejte dětem na tábor zánovní oblečení, program probíhá na louce či v lese a je více než pravděpodobné, že si dítě oblečení ušpiní. Je dobré počítat jak s extrémně teplým, tak i s extrémně chladným a deštivým počasím.
• Bílé bavlnění tričko na batikování.
• Věci osobní hygieny (mýdlo, ručník, šampon, hřeben, kartáček na zuby, pastu na zuby, krém na opalování, repelent).
• Batůžek, umělou láhev na pití na výlet, baterku, blok, pastelky, dopisní papíry a známky na dopisy (děti si je budou moci zakoupit i v průběhu tábora).
• Přiměřené kapesné (100 Kč bohatě stačí). Dítě bude mít vše potřebné zajištěno. Nedoporučujeme proto dětem dávat vysoké finanční obnosy i přesto, že děti mají možnost peníze uložit u vedoucího (snažíme se tak zamezit ztrátě či krádeži).
• Šátek, 3–4 fuskáče.

 

Co je to fuskáč a jak ho vyrobit

Fuskáč je herní pomůcka připomínající jakýsi míček, který se používá při bojových hrách k vybíjení protivníků. Vyrábí se ze starých ponožek, které se vycpou novinovým papírem. Ukázkový postup na videu.