Tábor SVAMP 2012

Dvanáct a jeden úkol pro Asterixe Kolem roku 50 před narozením Krista byla celá Galie, dnes známá pod jménem Francie, pokryta hlubokými, majestátnými lesy. Po urputných bojích se místní obyvatelé museli sklonit před římskými legiemi vedenými proslulým vojevůdcem Gaiem Iuliem Caesarem. Celá Galie se tak stala provincií věhlasné Říše římské… Skutečně je tomu tak? Opravdu celá Galie?

Kdesi na severu, v Armorice, odolává jedna malá vesnička už po řadu let neporazitelným římským legiím. A je to hlavně zásluhou moudrého Asterixe, nejlepšího válečníka osady, a jeho statečného a věrného přítele, siláka Obelixe. Ti dva spolu zažili již nejedno dobrodružství, ale to největší, to největší je teprve čeká. Prožijte ho s námi!

Táborový blog

Asterix a výprava za zlatým rounem (pátek 27. 7. 2012)

Dnes se naši hrdinové probudili do slunného rána. Po krátké rozcvičce v tanečním stylu a chutné snídani si zajistili dostatek oškrábaných brambor na oběd formou hry zvané Bramboryjáda. Následoval krátký oddech a už se vypravili splnit další záludný úkol. Tentokráte to nebylo nic jednoduchého. Museli se vypravit do vzdáleného Egypta, aby zodpověděli všechny otázky Sfingy. Naštěstí se v okolí nalézalo několik moudrých lidí, kteří nám poradili. Ovšem ani tak to nebylo nic jednoduchého, protože každý znal odpověď jen na jednu otázku a navíc se před námi schovávali a utíkali nám. Nakonec se nám to povedlo, ale bylo to opravdu náročné, a tak už jsme se nemohli dočkat oběda a poledního klidu.

K obědu byla výborná polévka a řízek s bramborami, co jsme si ráno oškrábali. Následoval polední klid, při kterém jsme si odpočinuli, abychom se mohli vydat plnit poslední z Césarových úkolů. Tentokráte jsme se museli vydat do Řecka, abychom našli zlaté rouno. Úkol to byl vskutku obtížní a hraničil s pravou detektivní prací. Nakonec se nám povedlo najít dostatek stop a zjistit, kde se nalézá. Radost, která zachvátila naše hrdiny i celou vesnici poté, co jsme ho předali Césarovi, a tím splnili poslední jím zadaný úkol, neznala mezí, a tak se to muselo náležitě oslavit. Proto se celý večer nesl v duchu oslav, hudby a tance. Poté co oslavy skončili, jsme šli spát unavení více než kdy dříve a moc se těšili na zítřek, kdy samotný César uzná, že obyvatelé naší malé galské vesničky se mohou rovnat samotným bohům. Dobrou noc…

(50)

Asterix a zuřivá Bestie (čtvrtek 26. 7. 2012)

Čas je činitel proradný a jak už tomu tak bývá, náš tábor se pomalu blíží k úplnému konci. Galským přátelům zbývá už jen posledních pár úkolů pro velikého Caesara, sbírky galských vesničanů se plní, a co je hlavní, počasí táboru stále přeje.

Ranním standardem byla dlouhá rozvička pro starší část táborníků pod vedením stále energií kypícího Standy. Naši mladší zůstali u skromnějšího (kratšího) formátu. Mezi dopoledními skupinovými aktivitami bych vypíchl střílení z luku (starší kluci) na balík slámy a soutěž krásy (mladší dívky a chlapci) pod taktovkou zkušeného moderátora a znalce v jedné osobě, Leoše Matese. O vizáž našich krasavic se starala ostřílená stylistka Anička, která z našich tábornic vykouzlila opravdové princezny. Dívky daly do soutěže opravdu všechno a porota to měla velmi těžké, no sami posuďte, jak rozhodnout mezi strhující pěveckými výkony či artistickými čísly?

Ranním standardem byla dlouhá rozvička pro starší část táborníků pod vedením stále energií kypícího Standy. Naši mladší zůstali u skromnějšího (kratšího) formátu. Mezi dopoledními skupinovými aktivitami bych vypíchl střílení z luku (starší kluci) na balík slámy a soutěž krásy (mladší dívky a chlapci) pod taktovkou zkušeného moderátora a znalce v jedné osobě, Leoše Matese. O vizáž našich krasavic se starala ostřílená stylistka Anička, která z našich tábornic vykouzlila opravdové princezny. Dívky daly do soutěže opravdu všechno a porota to měla velmi těžké, no sami posuďte, jak rozhodnout mezi strhující pěveckými výkony či artistickými čísly?

Dopolední hru ve stylu gamebooku (velký herní plán sahající po celém okolí tábora) měl pod palcem (jako každý rok) Jituš. Hra měla obrovský ohlas jak ze strany vedoucích, tak ze strany táborníků, každý chtěl vidět autora minimálně v kleci plné lvů. Předchozí věty jsou samozřejmě myšleny s nadsázkou. Jituš si dal opravdu záležet a složitý odkazový labyrint zvládl připravit na jedničku. Při této dopolední hře oddíly prošly podzemním bludištěm s cílem nalézt příšernou Bestii, kterou mají za úkol porazit.

Po poledním klidu se celý tábor přesunul na blízké přírodní koupaliště, jelikož tropická vedra se na otevřené louce snášela opravdu stěží. Příjemné zchlazení následovala krvavá bitka s hrůzostrašnou bestií, která nemohla skončit jinak, než úspěchem Galských bojovníků! Předposlední táborový den skončil stylově při posezení u táborového ohně, za doprovodu kytar a Trubadixova zpěvu.

(Mates)

Asterix a výprava od Alp k Bílému Nilu (středa 25. 7. 2012)

Dnes se Asterix musel vypořádat hned se dvěma náročnými Caesarovými úkoly. Plnění každého z nich jej přinutilo podniknout dlouhou a náročnou cestu. Nejprve se oba hrdinové marně snažili rozesmát zatrpklou neteř Gaia Iulia Caesara. Na radu druida se vypravili na sever do Alp, kde žije divý muž, jehož čarovný náhrdelník prý rozesměje každého člověka. Ani kouzelný nápoj nebyl dostatečnou obranou proti jeho moci a brzy po setkání se již Asterix i Obelix za břicha popadali. Naštěstí měli s sebou psíka, který mohl odolat – na zvířata náhrdelník nepůsobí. Olízl vylitou čutoru s elixírem a v mnoha kopiích se na divocha vrhl, takže ten neměl jedinou šanci svůj amulet uchránit.

Odpolední úkol nebyl o nic jednodušší. Caesar si usmyslel, že chce dostat egyptského kouzelníka Irise, takže milým Galům nezbylo než se plavit do země pyramid. Tam, aby získali pomoc stavitele, museli svými silami pomoci v přepravování stavebního materiálu na místo (balvan Draconit se upevnil na desku a ta už hladce mohla klouzat po kouzelných kůlech čaroděje ze země PET). Nejnáročnější, ale i nejzábavnější bylo bezpochyby sledovat, kterak se Galové vyzbrojení radami stavitele pustili do předvádění zvířecích rituálů. Byl na to ale potřeba pořádný pamatovák – nejdřív na symboly vyryté na zdech pyramidy, pak na verše, které chování zvířat popisovaly a nakonec na samotný rituál. Ten musel předvést bezchybně celý oddíl.

(Standa)

Asterix a tajemství šéfkuchaře (úterý 24. 7. 2012)

Den začal zcela tradičně lovem kanců, lehkou rozcvičkou a vynikající snídaní. Dopoledne byla, která spočívala v tom, že jsme hledali suroviny pro Obelixův oběd. Hru jsme si všichni velmi užili.

Před obědem byly skupinové aktivity – dvě nejvíc úžasné vedoucí nás zavedly na louku a mohli jsme se opalovat za zvuků slastné hudby. Potom ta nejlepší vedoucí na světě (pozn. redakce: čím Káča toho Šimona uplatila, aby tohle napsal???), která vždy myslí na naše zdraví, nás příjemně osvěžila studenou vodou. To nás tak nakoplo, že jsme s nadšením ještě hodinu hráli nejrůznější vodní hry.

Po obědě šly velké děti stavět pevnosti v lese, které se po božské svačině využily na velmi úžasnou, skvělou, napínavou a akční bojovku. Mezitím, co se velcí řezali hlava nehlava (pozn. redakce: a tentokrát to bavilo dokonce i holky!), šly se malé děti topit k vodě. Mise však byla neúspěšná, bohužel se neutopilo ani jedno dítko, takže nám velkým, skoro dospělým, opět ujídaly svačinu i večeři. Příště se snad zadaří lépe.

(Šimi z klanu Krátkých)

Asterix a hádanka horského kmeta (pondělí 23. 7. 2012)

První opravdu slunečný den jsme nemohli nevyužít, a tak hned zrána vyrazili stateční Galové na vysokou, skalnatou horu, aby na jejím vrcholku ztrácejícím se ve věčných mlhách zodpověděli hádanku horského kmeta, kterou se doposud nikomu uhádnout nepodařilo.

Cesta po strmých úbočích byla náročná, Asterix s Obelixem museli překonat visutou lávku, hluboké rokle, jejichž dna ani nebyla vidět, či dotěrné římské hlídky. Nakonec se jim ale podařilo všechna nebezpečí zdárně překonat a stanuli na vrcholu hory, kde jim v ústrety vyšel samotný horský kmet a položil jim svoji hádanku.

Asterix s Obelixem dali hlavy dohromady a přemýšleli, rozvažovali a mudrovali, až se jim zpod přileb kouřilo. Nakonec je však napadla spásná myšlenka a na záludnou hádanku kupodivu správně odpověděli.

Tím však tento den ani zdaleka neskončil. Velcí odpoledne vyrazili na nedaleké koupaliště, kde jsou přes nevelkou zátoku nad vodou nataženy nízké lanové překážky. Ti nejodvážnější se na ně hned vrhli (samozřejmě pod kontrolou vedoucích), avšak jen nemnohým se podařilo dostat se na druhý břeh suchou nohou a nenamočit. Jako největší opičák se nakonec ukázal malý Tadeáš… i Tarzan by mu mohl závidět jeho hbitost, s jakou se po lanech pohyboval.

K večeru sezval náčelník Majestatix všechny válečníky kmene na bojovou poradu. Asterix a Obelix byli na cestách, takže tentokrát je museli zastoupit jiní hrdinové: Druid Panoramix potřeboval pro dokončení nové várky kouzelného lektvaru tesák stříbrného vlka, který však střežila děsivá čarodějnice z Čáir. Přestože byla spoutaná řetězy a galští válečníci měli pro strach uděláno, nebylo nic jednoduchého vkročit do setmělého lesa plného tančících stínů a tajuplných šramotů a ukrást čarodějnici stříbrný tesák přímo z jejího kotle.

Osobní bodování jednotlivců

Kromě celkového bodování oddílů v rámci etapové hry, jsou za nejrůznější aktivity, činnosti a hrdinské skutky bodováni i jednotlivci. Bodování probíhá v rámci skupin (malé holky, velké holky, malí kluci, velcí kluci a DrDi) a každý z táborníků má možnost v průběhu celého tábora získat přízeň devíti význačných obyvatel naší galské vesničky. Mezi holčičkami zatím společně vedou Áďa „Adelína“ Trávníková s Barčou „Barux“ Krátkou (obě se již skamarádily s pěti Galy), mezi slečnami vede Verča „Verix“ Trávníková (rovněž pět přízní), mezi klučiny Ráďa „Hyperaktivix“ Runčík (tři přízně) a mezi mladými gentlemany společně kralují Šimon „Ospalix“ Krátký, Páťa „Patrifix“ Šulc a Víťa „Malkomix“ Šulc (všichni mají tři přízně). DrDi jsou vzácně vyrovnaní, všem se podařilo získat už dvě přízně Galů.

(JT)

znaky

Asterix a ztracený poklad Oparu (neděle 22. 7. 2012)

Dnešní den začal zcela překvapivě nájezdem loupeživých Vikingů. Pod rouškou noci zakotvili své dračí lodi v nedaleké zátoce, jako duchové pronikli do vesnice Galů a vyplenili ji. Než se naši nebozí hrdinové stačili vzpamatovat z nočního spánku, již museli pronásledovat zákeřné nájezdníky a hledat předměty, které během úprku k lodím poztráceli.

Když Slunce vystoupalo na obloze nejvýše, předstoupil před Galy veliký Caesar a zadal jim šestý z jeho úkolů: V temných hlubinách pralesa, kde mocný Nil není větší než malý potůček, skrývá se v zelených stínech tajemné město Opar. Tam dlí na zlatém trůně strašlivý Opičí král a na hlavě má zlatou korunu posázenou drahokamy velkými jako holubí vejce. Podaří-li se Galům přinést tu korunu a vložit ji do Caesarových rukou, splní další z jeho úkolů. Hádejte, podařilo se jim to?

Bodování etapové hry

Za každý odehranou hru vztahující se k celotáborové etapové hře získávají oddíly určitý počet bodů do celkového bodování. Ten nejúspěšnější z oddílů získává 4 body (popřípadě 5, hrají-li hru i DrDi), ten nejméně úspěšný naopak pouhý 1 bod. Aby to však nebyla pouhá suchá čísla, každý získaný bod představuje o kousek víc kouzelného lektvaru, který oddíly vaří ve svých čarovných kotlech.

Aby toho nebylo málo, na počátku tábora rozdal druid Panoramix každému z oddílů 3 flakónky s kouzelným lektvarem. Pokud se rozhodne oddíl před hrou tento kouzelný lektvar vypít, body získané v této hře se mu zdvojnásobí.

A jaké je aktuální pořadí oddílů k dnešnímu dni?

DrD (Fialoví) 35
Ohnivé slunce (Žlutí) 34
Pumanixové (Modří) 27
Lovci kanců (Červení) 24
Holíni (Zelení) 21

(JT)

Asterix a cesta kolem světa (sobota 21. 7. 2012)

Po výborné snídani jsme vyrazili za Matesem, který byl zvolen válečným náčelníkem naší dobrodružné výpravy. Vedl nás lesem, všude kolem nás, kam až oko dohlédlo, se tyčili lesní velikáni, voněla smůla a ve chvílích, kdy neštěbetaly děti, štěbetali ptáci. My jsme samozřejmě přesně věděli, kam jdeme, ale děti nám to kupodivu nechtěly moc věřit – Mates při určování směru na křižovatkách nevypadal moc důvěryhodně. Nicméně stále tvrdil, že jdeme ke kostelíku stojícímu v lesích. A jak se posléze ukázalo, přestože se to může zdát k nevíře, skutečně jsme k našemu cíli bez výraznějšího bloudění dorazili.

V průběhu naší cesty jsme hráli nejrůznější hry a báječně si je užívali. Však kdo může říct, že hledal nejdelší šišku či nejkrásnější kámen. Bylo to úžasně napínavé!

Po lehkém obědě jsme vyrazili na další cestu. Bylo tak krásně, až z toho začalo pršet, a my se rozběhli zpět do tábora. Cestu, která nám předtím trvala téměř tři hodiny, jsme teď proběhli během pěti minut (a pak že Mates nebloudil).

Po chvíli se vyčasilo a opět vysvitlo slunko, takže jsme se pustili pod vedením Páji do přehazované, kradli si čertovské ocásky a hráli spoustu vtipných a zábavných her. Když se k večeru z nebe opět spustil déšť, mírně zoufalí vedoucí nám na projektoru pustili pohádku. Tento den byl tak úžasný, že jsme si přáli, aby nikdy neskončil.

Poznámka: Naši velcí vyrazili na osmnácti kilometrovou procházku do Dvora Králové. Na jejich cestě tam a zase zpátky se v podstatě nic zvláštního nestalo, nepočítáme-li všemožné hry, neustálý smích, hodinový rozchod na patnáct minut a jednu větší přepršku (pozn. dětí: průtrž mračen!), kterou výletníci bez obtíží prožili schovaní v podloubí.

(Trubadix Úžasný)

Asterix a velký boj (Pátek 20. 7. 2012)

Dnes se galská osada probudila do nádherného slunného rána. Po tradičním ranním honu na kance a výtečné snídani jsme dostali od Césara další úkol. Tím bylo porazit v souboji nejlepšího bojovníka celé římské říše a všech jejích provincií. Tím je germán Cilindric. Nejprve jsme museli dokázat, že jsme vůbec hodni jeho souboje a tak jsme se zúčastnili vyhlášených gladiátorských her v římském Koloseu. Vítězi v jednotlivých kategoriích se stali Ráďa Runčík (mladší kluci), Barča Krátká (malé holky), Míša Hriciková (velké holky) a Fanda Tománek (velcí kluci), který se stal i celkovým vítězem.

Po soubojích následoval oběd, který zasytil všechny hladové bojovníky. Následoval krátký odpočinek na strávení vydatného oběda a už jsme se mohli vrhnout rovnou na souboj se samotným šampiónem germánem Cilindricem. Souboj to byl vskutku nelítostný a vyčerpávající. Naši hrdinové museli využít všechen svůj um a důvtip. Nakonec se nám ho povedlo přemoci a tím splnit i Césarův úkol. Potěšeni tímto jsme v podvečer uspořádali vyprávění o hrdinských činech nejznámějších galských hrdinů (Asterixe, Obelixe a Idefixe). Trubadix musel dostat zase roubík, aby nerušil příšernými zvuky, kterým říká umění. Toto vyprávění postupně změnilo v obecné příběhy, po jejich vyposlechnutí jsme se odebrali spát. A usínalo se nám opravdu dobře.

(50)

Stateční Galové


Asterix a římské slavnosti (Čtvrtek 19. 7. 2012)

Ráno zapískali budíček a všichni vyběhli ze stanů pro kance. Poté byla náročná rozcvička (pozn. redakce: došlo k přibližně sto metrovému běhu přes louku), a když už jsme měli dost, šli jsme na snídani, ke které nám paní kuchařka připravila chléb se sýrovou pomazánkou. Hned vzápětí přišla bramboriáda. Protože škrábání brambor nás nesmírně vysílilo, šli jsme si ke svačině pochutnat na melounu, který jsme za chvíli měli až za ušima.

Po svačině následoval dopolední program, v němž jsme měli zavázané oči a hledali zaběhlého Idefixe. K obědu byl kanec na žampionech, a hned po něm následoval polední klid, při kterém se většina prasátek konečně umyla (pozn. redakce: čas je relativní, hromadné mytí všech špindírů totiž proběhlo včera… holt na táboře běží čas trochu jinak).

Když skončil polední klid, začala zábavná hra, při které jsme plnili šest úkolů. Některé byly náročné, ale některé naopak zase lehké, poslední tým dokončil plnění úkolů po 53 minutách. Všichni jsme byli vyčerpaní a unavení; to nás ale neodradilo rychle běžet na svačinu, ke které byl puding a sladké pečivo, které nám vozí hodný pan pekař.

Po večeři, ke které byla gulášová polívka a smaženky, nám vedoucí řekli toto: „Běžte se chystat, večer bude taneční slavnost u samotného Cézara.“ Všichni jsme natěšení a nemůžeme se dočkat!

(Pastelka Šindelka a Luky Mečíř)

Asterix a Aprílův červenec (Středa 18. 7. 2012)

„Milá zlatá maminečko,
přijeď si pro mě
(pozn. redakce: smutně a naléhavě). Počasí se tu střídá jako na kolotoči. Ráno jsme museli běhat, běhat, běhat, cvičit a UKLÍZET. FUJ!!! Kdo se má toho nepořádku ve stanu dotknout. Vedoucím je asi zima, nechápeme, proč nás nutí pít teplý čaj, nosit mikiny, a když prší, nenechají nás ani zmoknout (pláštěnky jsou pro sraby!). Při hrách po nás chtějí nemožné věci. Achich, ouvej. Celé dopoledne musel chudák Asterix chodit po neviditelném laně. Odpoledne to začalo být i nemorální. Učíme se pašovat a číst zašifrované texty, které určitě nejsou pro nás. Potom jsme na večer nesmyslně štípali dříví jen proto, aby se během chvilky spálilo při kočičím koncertu Trubadixe a jeho bardů. Och, jaká hrůza, maminko má milá, celý den mě bolí břicho od věčného smíchu.

(DrD)

Asterix a propustka A-38 (Úterý 17. 7. 2012)

„Prší“… „Neprší“… „Leje“... „Mrholí“... „Hurá přestává“… „A né, znovu prší“… Tak nějak vypadalo dnešní dopoledne. Děti zůstaly v teple spacáku déle než obvykle, ale vzhledem k počasí to nikomu nevadilo. Dopoledne jsme strávily hraním her pod střechou s hrnkem teplého čaje v ruce. Velcí hráli hru, která se jmenuje „Druhé já“. Ta měla snad největší úspěch. No koho by nebavilo vymýšlet, co se asi honí hlavou … vedoucímu, který chce po táborníkovi, aby měl na sobě pláštěnku, když prší? … nebo táborníkovi, který chce požádat slečnu na táborové diskotéce o tanec?

Malí si také hráli, na řadu přišla hra Vikingové, 1-2-3-Bum a nečekaně největší úspěch měla hra Čing-čong. Kolem poledne se počasí umoudřilo a dokonce vykouklo i sluníčko. Velcí vyrazili na procházku k místnímu kostelu a malé čekala stopovaná. Sluníčko si s námi během odpoledne sice hrálo na schovávanou, ale nakonec jsme ho našli a mohli splnit i další úkol, který nám dal obávaný římský vládce.

Tentokrát se jednalo o boj s velmi tvrdým nepřítelem. Asterix s Obelixem měli za úkol v domě, kde se zatemňuje rozum, získat formulář typu A-38. Úředníci je posílali od jedné přepážky ke druhé, ale nakonec svůj úkol zdárně splnili. Obrázkové dokumenty úředníků i trpělivých Galů můžete najít v Galerii.

(Bára)

Asterix a velký běh (Pondělí 16. 7. 2012)

Galové se vydali na dlouhou cestu plnou dobrodružství, aby splnili třináct obtížných úkolů a dokázali svůj božský původ. Jen blázen by se ale vydal na tak nebezpečnou výpravu bez náležitých příprav...

... druhý den odstartoval „Lovem kanců“ (přece musíme mít něco k obědu… ;)). Všichni po budíčku vyběhli (ano, dneska ještě slovo vyběhli je vystihující... a doopravdy všichni) a hledali kartičky po tábořišti, na kterých byl chrochtající štětináč. Pak už následovala klasická ranní rozcvička po skupinách a snídaně.

Během dopoledne si táborníci za občasného šumění deště malovali vlajku, vymýšleli název družiny, vyráběli štíty a také zvažovali své galské přezdívky (máme tu například Spalixe, Pastelolomixe, Brčkomixe, Hyperaktivixe či Rebelixe). Po obědě se počasí ustálilo, a to naštěstí v podobě polojasno-lehký vánek, tudíž došlo i na dvě přichystané hry. Na polední klid navazovala hra, kde úkolem Galů bylo získat nepostradatelné předměty na svoji cestu, jako například menhir s mašlí jako dárek pro Caesara či obojek pro Idefixe, nerozlučného přítele Obelixova. Po svačině se pak mohli Galové vypořádat i s prvním úkolem. Museli předběhnout Merina z Marathonu. Všichni se velmi snažili, běželi, hra je bavila, ale nejvíc je bavilo, když doběhli, a na trať se vydali na závěr i vedoucí a všichni Galové jim v jejich úprku mohli bránit.

První z třinácti úkolů je již splněn! A co nás čeká zítra? Bláznivý římský senátor a dům, kde se zatmívá rozum...

(Marcel)

Caesar a Galové (Neděle 15. 7. 2012)

Rok uplynul jako voda a my se opět sešli, abychom prožili dalších třináct nezapomenutelných dní plných her, zábavy, dobrodružství a nových i starých přátelství.

První dětské tváře nás od ranního rozjímání vytrhly již o půl deváté, a pak už jen všichni přes dvě hodiny pobíhali sem a tam a vítali, ubytovávali, dokončovali, co bylo třeba ještě dokončit, a připravovali, co bylo třeba ještě připravit. S úderem jedenácté jsme však již všichni stáli na prvním nástupu letošního tábora, kde jsme všechny děti oficiálně přivítali a seznámili je s tím, co je tu v následujících dnech čeká. A že toho věru nebylo málo, až se z toho nejen dětem, ale i vedoucím hlava zatočila.

Při takovém točení je ovšem nejdůležitější se pořádně posilnit, a tak jsme si k obědu vychutnali špagety od naší nové paní kuchařky Evy. Celé odpoledne se pak neslo v duchu nejrůznějších seznamovacích a rozřazovacích her. Již se začínalo smrákat, když tu mocně zadul roh a do tábora vjel na bujném oři slovutný Gaius Iulius Caesar. Zhrozen skutečností, že se Caiovi Bonovi, veliteli XIII. legie toho času sídlící v pevnostech Grogarum, Akvarium, Laudanum a Malobonum, dosud nepodařilo pokořit jednu malou galskou vesničku, vyslal ke Galům posla. Neporazitelným římským legiím přeci nemůže nikdo čelit, snad jen sami bohové. A tak Caesar vyhlásil, že podaří-li se Galům po vzoru Herkula splnit ne dvanáct, ale rovnou třináct nesplnitelných úkolů, poklekne k jejich nohám a vloží jim do rukou klíče od bran Říma, aby z jeho sedmi pahorků mohli vládnout celému rozlehlému impériu.

Dokážou naši stateční Galové v čele s Asterixem a jeho věrným druhem Obelixem splnit alespoň jeden z těchto nemožně těžkých úkolů? To se dozvíme již zítra!

(JT)


Letní dětský tábor SVAMP 2012: Dvanáct a jeden úkol pro Asterixe se uskuteční v prostředí tábořiště Vítězná-Hájemství nedaleko Dvora Králové (mapa). Tábor se koná od 15. 7. do 28. 7. 2012. Táborníky převezmeme v neděli 15. 7. mezi 9.00 až 10.00 v prostředí tábořiště. Tábor končí v sobotu 28. 7. 2012, své dítě si tedy můžete vyzvednout poslední den tábora mezi 14.00 až 15.00 opět v prostředí tábořiště.

V průběhu tábora se na těchto stránkách budou objevovat zápisky z aktuálního dění v táboře.

Důležité informace

     Telefon: 777 113 881 (v případě, že se nedovoláte, zkuste to, prosím, o chvíli později)
     E-mail: sdruzeni.SVAMP@gmail.com
     Adresa tábora: Tábor SVAMP, Vítězná - Hájemství 1, 544 01 Dvůr Králové
     Hlavní vedoucí: Barbora Vaňková (držitelka osvědčení MŠMT České republiky)

Důležité dokumenty

Instrukce - SVAMP 2012 Potvrzení - lékař
Instrukce pro
tábor SVAMP 2012
Potvrzení o zdravotní
způsobilosti a bezinfekčnosti
Tábory