Podzimní sraz dětí

Chata Gytu Ve dnech 25. až 28. října 2012 proběhl v Pasekách nad Jizerou sraz táborníků a vedoucích. Stejně jako loni se v průběhu srazu hrálo veliké množství her. Mimo deskových a jiných společenských her se odehrávala i jedna velká celosrazová hra.

Na fotografie ze srazu se můžete podívat v sekci Galerie.

Válka gangů

Pro letošní sraz v Pasekách jsme využili podzimní prázdniny, takže jsme na chatě mohli strávit příjemné čtyři dny. Část našich táborníků dorazilo z Prahy ve čtvrtek dopoledne autobusem pod dozorem Standy a Elišky, zbytek přijel individuálně v průběhu dne.

Gangstři se snaží neslyšně plížit

První večer se děti dozvěděly, že téma letošního srazu bude Válka gangů a při první hře se každý rozdělil do určitého gangu. Nakonec sloučením menších gangů vznikly dva velké gangy – gang lístečku a gang jehličí. Úkolem každého gangu bylo obsadit co největší část města. Město se obsazovalo postupně po určitých částech (například hřiště, stoky, ale také kostel nebo řeznictví). Tyto části se obsazovaly pomocí her, které děti hrály. Ten gang, který hru vyhrál, si mohl vybrat určitou část města podle svého výběru. Hry se hrály jak venku tak vevnitř, většinou to záleželo na počasí. V pátek nám už od rána svítilo sluníčko a tak jsme se rozhodli, že půjdeme na procházku. Šli jsme směrem k nedalekému kostelu, okolo krkonošského muzea v Pasekách a poté oklikou zpátky k chatě. Po cestě jsme hráli různé hry. Letos nám opět skvěle vařil kuchař Máca. Měli jsme například špagety s mletým masem, guláš nebo rizoto s vepřovým.

gang jehličí

Letošní účast dětí byla velká, doufáme, že se jim tam líbilo a že za rok přijedou zase ve stejně hojném počtu jako letos.

(Šimon Krátký)

 

Tábory